Wczoraj na pokazie PlayStation 5 pokazano nowy fragment rozgrywki z Demon's Souls. Tytułu, z którego później narodziło się uwielbiane przez graczy Dark Souls. Remake tworzy studio Bluepoint Games, znamy ich z prac nad wcześniejszym dobrze przyjętym odświeżeniem  gry Shadow of The Colossus. Studio podległe jest pod  firmę Sony.

Podczas wczorajszego pokazu zaprezentowano nowy zwiastun omawianej gry. Na końcu materiału pojawiła się wzmianka o niedostępności produkcji na innych platformach. Co najbardziej zaskoczyło graczy, to informacja o możliwości uruchomienia tytułu na komputerach osobistych.


Serwis Kotaku otrzymał oświadczenie od Sony, w którym podkreślają, że gra trafi wyłącznie na PS5.


"Sony powiedziało Kotaku że informacja zawarta w trailerze o premierze Demon’s Souls na PC oraz “innych konsolach” była błędem, winą obarcza się tzw. "czynnik ludzki" Chcemy potwierdzić, że tytuł nie zmierza na komputery osobiste i będzie dostępny tylko na PS5"


Okazało się, że była to zwyczajna pomyłka. Firma nazwała to, „ludzkim błędem” i potwierdziła, że tytuł zmierza ekskluzywnie na konsole PlayStation 5. Data wydania jeszcze nie jest znana, będzie to jednak w okolicach gdy najnowsza konsola Japończyków trafi do sprzedaży.