Gra Detroit: Become Human została wydana przez Sony Interactive Entertainment w maju 2018 roku i początkowo była to gra ekskluzywna na konsole PlayStation 4. Okazuje się jednak, że wydanie na platformę PC rok później bardzo opłaciło się twórcom gry. Szczególnie wtedy, kiedy tytuł wszedł do sklepu Steam (wcześniej grę na komputery stacjonarne można było nabyć tylko na Epic Games Store) oraz dodania do niej funkcji Community Play, dzięki której gracze streamujący Detroit: Become Human na Twitchu mogą wraz z widzami podejmować ważne decyzje w rozgrywce. Gra bowiem jest interaktywna i polega na wybieraniu różnych dróg w fabule, które później niosą za sobą różne skutki.

Takie ruchy ze strony deweloperów poskutkowały wielkim sukcesem produkcji. Francuska firma Quantic Dream chwali się swoimi osiągnięciami, a to słowa jednego z twórców - Guillaume'a de Fondaumiere'a:


Wydanie Detroit: Become Human na Steam było dla nas wspaniałym doświadczeniem. Gracze zareagowali bardzo pozytywnie, zwłaszcza na rynkach azjatyckich. Jesteśmy też podekscytowani odbiorem równocześnie wydanego rozszerzenia Community Play dla streamerów i widzów na Twitchu, które podniosło jednoosobową grę do rangi doświadczenia społecznego.


Na całym świecie, przez dwa lata od premiery, zarówno na platformach PC jak i konsolach, sprzedało się już ponad 5 milionów egzemplarzy gry Detroid: Become Human.źródło: gram.pl