Twórcy moda Skyblivion chcieliby, modyfikacja prezentowała się jak gry AAA, materiał przedstawiony przez nich prezentuje się naprawdę dobrze. Twórcy zapowiadają, że będzie jeszcze lepiej. The Elders Scrolls V: Skyrim od lat jest jedna z najczęściej modowanych gier, będąc przy tym swego rodzaju poligonem dla bardziej kreatywnych graczy i kolebką wielu ambitnych projektów moderskich, na których efekty często przychodzi nam czekać latami. O projekcie Skyblivion słyszeliśmy już w 2014 roku, a niedawno pojawiło się na kanale twórców 16-minutowe Development Diary, które obejrzeć możecie poniżej.
W początkowych założeniach modyfikacja miała pojawić się w krótkim czasie za sprawa narzędzia służącego do konwertowania danych z Obliviona, w taki sposób, aby mógł odczytać je silnik Skyrima. Niestety konwersja okazała się niemożliwa, a całą krainę trzeba było stworzyć ręcznie. Początkowo nad projektem pracował jeden gracz, a z czasem przyciągną wielu innych entuzjastów sceny moderskiej, rozrastając się do rozmiarów prezentowanych na filmie.


Przed twórcami pozostało jeszcze wiele pracy jak na przykład odtworzenie wnętrza budynków, ale już dziś mogą pochwalić się nowo zaprojektowanymi modelami pancerzy, przedmiotów codziennego użytku oraz kreatury. Oprawa dźwiękowa również doczekała się ulepszeń, trwająca około pół godzinny oryginalna melodia pozostała bez zmian, ale każda kraina otrzyma stworzoną od zera muzykę oddająca charakter krainy. Prace nad modem trwają, osoby chętne współtworzyć projekt swoje zgłoszenia mogą składać tutaj.