Nowa produkcja spod szyldu wydawcy Assemble Enterteinment oraz dewelopera Chaosmonger przeniesie graczy do futurystycznego, mrocznego dystopijnego Neo-Berlina w świecie Encodya.

Podczas rozgrywki wcielimy się protagonistkę Tinę, małą 9-letnią osieroconą dziewczynkę, która wraz z metalowym robotem SAM-53, postara się przywrócić szczęście i jasność do tajemniczego miasta przyszłości.

Produkcja rozgrywa się w 2062 roku i jest przedstawicielem nurtu postcyberpunku, w którym bohaterowie starają się naprawić swoje otoczenie i zachować status quo przed dalszym upadkiem.
Nicola Piovesan, główny deweloper gry w nowym materiale wideo poświęconym tytule pokazuje zaplecze procesu produkcyjnego oraz zagłębia się w szczegóły i detale związane z wykreowaniem Neo-Berlina.

Wspomniany film załączamy powyżej. Produkcja jest przygodówką point’n’click oferującą wciągającą i wiarygodną wizję fikcyjnego świata gotową na poznawanie i eksplorowanie.
W nagraniu deweloper wyjaśnia, jak każdy element Encodyii wpływa na odbiór produkcji przez użytkownika. Piovsan wspomina o tym, że podczas tworzenia gry niezwykle ważne były najmniejsze szczegóły — od unikalnych reklam na billboardach po dialogi postaci niezależnych na ulicy.

Deweloper wyjaśnia cały proces kreatywny gry oraz daje kilka rad z punktu widzenia twórcy, jak można osiągnąć odpowiednią wiarygodność świata poprzez mechaniki narracyjne i mnogość szczegółów.

Czym się wyróżnia produkcja?

Encodya wyróżnia się przede wszystkim barwnymi postaciami, wciągającą fabułą i dużą ilością szczegółów, unikalnym krajobrazem Neo-Berlina oraz tajemnicami, które zachęcają do odkrycia.

W materiałach promocyjnych wydawca wspomina, że gra zaoferuje:

"Rozbudowany scenariusz — ponad 4 tys. linii dialogowych pozwala światu Encodyii ożyć oraz zapewnia angażujące i wciągające doświadczenie kinowe".
"Ta zagadka była ostatnio inna — losowość zagadek zwiększa regrywalność i odświeża wyzwanie dla graczy, którzy pragną odwiedzić Neo-Berlin więcej niż raz".
"Cała gromada postaci - 34 unikalne postaci nadają życie dystopijnemu światu Neo-Berlina, a każda z nich posiada głęboką osobowość".
"Całkowicie oryginalna ścieżka dźwiękowa — gracze będą mogli zagłębić się w świat i klimat Encodyii, dzięki dopracowanemu udźwiękowieniu — nie tylko za sprawą napisanego na potrzeby gry soundtracku, ale również profesjonalnym nagraniom każdego dialogu czy jingla reklamowego. Wszystkie dźwięki zostały stworzone na potrzeby gry i nie pochodzą z bibliotek audio".

Encodya zadebiutuje już 26 stycznia 2021 roku i będzie dostępna na PC, Mac i Linuxie poprzez platformy Steam oraz GOG w cenie 24,99 EUR (około 113 złotych).