World of Tanks w tym roku obchodzi swoje 10 już urodziny. Z tej niezwykłej okazji producent tytułu Wargaming zadecydował, że odbanuje wszystkie zawieszone konta w historii gry. Gracze wyraźnie zaniepokoili się, że do rozgrywki wrócą wszyscy nieuczciwi oraz toksyczni gracze. Pojawiły się również spekulacje mówiące o tym, że twórcy chcą w ten sposób pozyskać środki na dalsze utrzymanie gry.

Jednak Wargaming udostępnił na oficjalnej stronie worldoftanks.eu, listę pokazującą którzy konkretnie gracze dostaną znowu dostęp do gry, a których wspomniana amnestia ominie.


Wykroczenia, które zostaną objęte amnestią to:

-nieodpowiednia nazwa użytkownika

-flooding i publikowanie reklam na chacie gry

-likwidowanie pojazdów swoich sojuszników

-znieważenie graczy lub administratorów na chacie

-sprzedaż konta (tylko zbanowani gracze z chatu)


Przyjemna i sprawiedliwa rozgrywka to nadal nasz priorytet. Spędziliśmy razem wiele czasu i wysiłku, aby zapewnić grę w duchu rywalizacji fair play. Nie chcemy, aby ta amnestia zniweczyła wszystkie wysiłki, które do tej pory podjęliśmy, dlatego powyższa lista wykroczeń nie obejmuje korzystania z zakazanych modyfikacji. W tym przypadku pozostajemy niewzruszeni — ich używanie przeczy zasadom zdrowej rywalizacji i jest oszustwem. Dlatego ban nie zostanie cofnięty dla graczy, którzy używali takich modyfikacji
Anton Pankov, Dyrektor ds. Produktu


Wykroczenia, które nie zostaną objęte amnestią to:

-oszustwa i spamowanie

-nielegalne działania różnego rodzaju

-korzystanie z niedozwolonych modyfikacji

-tworzenie i kontrolowanie botów imitujących prawdziwych graczy


Mamy nadzieję, że gracze, którzy otrzymali amnestię nauczą się na swoich błędach i nie będą już łamać zasad fair play. Jednak jeśli ponownie dopuszczą się niedozwolonych działań, zostaną zbanowani, ale tym razem bezpowrotnie.
Anton Pankov, Dyrektor ds. Produktu


Poniżej możecie obejrzeć oficjalny film, w którym omawiane jest całe tegoroczne świętowanie dziesięciolecia World of Tanks:źródło: boop.pl, worldoftanks.edu