Dziś studio Codemasters świętuje 9 milionów graczy w grze DiRT Rally 2.0. Wszyscy gracze ukończyli łącznie 196 milionów etapów, Time Triali oraz wydarzeń Rallycross. Jest to ponad półtora miliarda przejechanych kilometrów, dla zobrazowania dystansu możemy porównać to z dziewięciokrotną odległością Ziemi od Słońca.
W grze zawarto 26 pięknych i trudnych lokacji do zdobycia, dzięki którym gracze mogli zwiedzić świat. Najpopularniejszą z nich okazało się Hawke’s Bay w Nowej Zelandii, a tamtejszy gładki żwir wraz ze wzniesionymi zakrętami pozwala na swobodną jazdę nawet najtrudniejszymi do opanowania terenówkami. Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania, wraz z rozgrzanym asfaltem. Nie zabrakło również naszych rodzimych krajobrazów, gdzie będziemy w stanie rozwinąć ogromne prędkości na trasie.


Do dyspozycji gra DiRT Rally 2.0 oferuje ponad 50 aut w wielu klasach oraz czerpiących z całej historii sportu takie jak Lancia Fulvia HF, którą każdy otrzymuje za darmo. Najpopularniejszymi autami wśród początkujących są:

  • MINI Cooper S,
  • Volkswagen Polo GTI R5,
  • Volkswagen Golf GTI 16V,
  • Subaru Impreza 1995 Collina McRae.

Ross Gowing, DiRT Rally 2.0 Game director skomentował:

Jesteśmy zaszczyceni, że tak wielu graczy jedzie z nami - niezależnie, czy zaczęli w aucie MINI Cooper S, przejechali Szkocję w Fordzie Fiesta R5 MKII, czy zmierzyli się z Timmym Hansenem w zawodach FIA World Rallycross Championship. W imieniu całego zespołu, chcę podziękować im wszystkim za ciągłe wsparcie i życzyć nam wszystkim więcej wspaniałych chwil w przyszłości.


W świecie Rallycrooss, gracze najchętniej jeździli autami World RX Supercars, z Aaudi S1 EKS RX Quatro na czele oraz Volkswagen Polo R Supercar. Gracze nieprzygotowani do aut o mocy 600 koni mechanicznych jak to ma miejsce w przypadku dwóch pierwszych aut, wybierali:

  • Wolkswagena Polo S1600,
  • Subaru WRX STI Rallycross.

Z Listy samochodów najczęściej używanych został wyłączony Opel Corsa Super 1600, od którego zaczynają wszyscy gracze swoją przygodę z Rallycross.


Gra DiRT Rally 2.0 GOTY jest dostępna w pełnej polskiej (i angielskiej) wersji językowej na PlayStation 4 oraz Xbox One. Więcej informacji znajdziesz na jej oficjalnej stronie WWW.