Firma Codemasters, twórcy między innymi nadchodzącego DIRT 5, właśnie ogłosiła, że data premiery gry na platformach PlayStation 4, Xbox One X oraz komputerach osobistych została przesunięta na termin 6 listopada 2020 roku. Autorzy twierdzą, że dodatkowy czas umożliwi lepsze dopracowanie produkcji.

Ponadto, dzięki opóźnieniu debiutu, wydania na wszystkie platformy pojawią się na rynku w krótszych odstępach czasu, gdyż jak już wiemy, nowa generacja konsol pojawi się w okolicy tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Frank Sagnier, dyrektor generalny i prezes zarządu w Codemasters, skomentował:

DIRT 5 już zyskał szerokie uznanie krytyków, przede wszystkim Best Racing Game Award na targach gamescom 2020. Nowa data premiery pozwoli nam na wykorzystanie dat premier nowej generacji konsol, której spodziewamy się w okolicy Świąt”.
DIRT 5 zadebiutuje na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One już 6 listopada 2020. W późniejszym czasie gra ukaże się również na PlayStation 5 i Xbox Series X.

Warto wspomnieć, że produkcja będzie wspierać Xbox Smart Delivery, oraz zaoferuje darmową aktualizację na platformach PlayStation, dzięki czemu gracze bez komplikacji będą mogli cieszyć się rozgrywką na Xbox Series X lub PlayStation 5.