Premiera gry zbliża się wielkimi krokami, a już dziś mieliśmy okazję zobaczyć filmik demonstrujący rozgrywkę, w której po raz pierwszy przyjdzie nam jeździć oficjalnymi samochodami FIA World Rallycross. Na zwiastunie poniżej możecie podziwiać rozgrywkę z wyścigów Ultra Cross na technicznych i podkręconych okrągłych torach idealnych dla zwrotnych i kompaktowych maszyn wchodzących w skład repertuaru World RX.
Trasa w słonecznej Italii wije się pośród charakterystycznych struktur budowlanych oraz naturalnych przeszkód, dzięki czemu gracz doznaje zapierających dech w piersiach emocji związanych z wyścigiem.

Robert Karp – development director, skomentował zaprezentowane wideo w następujący sposób:

Włochy są niesamowitym miejscem na wyścigi. Tworzenie dróg w dawnym kamieniołomie, porzuconej kopalni marmuru i pod pięknymi mostami Ponti di Vara było wyzwaniem dla zespołu, ale gracze na pewno to docenią. Zawarcie samochodów FIA World Rallycross w DIRT 5 było oczywistością, nie tylko ze względu na ich szybkość i zwrotność, ale też stylową estetykę, pasującą jak ulał do gry takiej jak DIRT 5.

Gra zadebiutuje 6 listopada 2020 na konsolach Playstation 4, Xbox One i PC, 10 listopada na konsolach Xbox Series S oraz X i 19 listopada na konsoli Playstation 5. Gra będzie wspierać zarówno Xbox Smart Delivery, jak i darmową aktualizację na platformach PlayStation, dzięki czemu gracze bez problemu będą mogli przesiąść się na Xbox Series X lub PlayStation 5.