Dirt 5 to kolejna odsłona uznanych wyścigów od firmy Codemasters. W serwisie YouTube opublikowali nowy zwiastun produkcji, chwaląc się wysokimi ocenami od recenzentów. Tytuł przede wszystkim zbiera pochwały za ogromną ilość trybów rozgrywki, od klasycznych wyścigów, po tryb playground, w którym budujemy własne trasy, a następnie możemy je udostępnić innym graczom. Dodatkowo zachwalany jest tryb, w którym gra działa w 120 klatkach na sekundę.

Gra oferuje 13 klas pojazdów oraz 70 tras rozsianych po całym świecie. Robert Karp, Development Director tak wypowiadał się o najnowszej części Dirt:

Od wypełnionego gwiazdami trybu Kariery po najnowsze Playgrounds, nasz zespół włożył całe serce i duszę w stworzenie ekscytującej, wypełnionej akcją i, co najważniejsze, dającej radość gry. Ogromne uznanie krytyków i graczy na całym świecie onieśmiela nas, ale też cieszy, że tak doskonale bawią się z DIRT 5, niezależnie od platformy.”

Tytuł jest już dostępny na PC, Playstation 4 oraz Xbox One, oraz Xbox Series X/S. Gra 19 listopada pojawi się również na Playstation 5. Tytuł wspiera funkcje Smart Delivery oraz darmową aktualizację do Playstation 5.