DIRT 5 - kolejna część rajdów samochodowych wkracza na nadchodzącą generację konsol. Nowe wideo ukazujące rozgrywkę jest już dostępne na youtubowym kanale twórców. Film prezentuje nocny wyścig pomiędzy klasycznymi samochodami rajdowymi, na zamarzniętej rzece East River w Nowym Jorku. Wyścig jest jednym z wielu w wydarzeniu Ice Breaker, w którym 12 aut ściga się między sobą w różnych lokacjach. 
Dyrektor do spraw rozwoju gry DIRT 5 - Robert Karp, skomentował:

Nie ma nic lepszego niż zimowy wieczór w Nowym Jorku - chyba, że jest to zimowy wieczór w Nowym Jorku z wyścigami terenowymi na zamarzniętej East River. Driftowanie i ślizganie się na lodzie wymaga prawdziwej odwagi i wielkich umiejętności, bo jeden drobny błąd można przypłacić spadkiem na ostatnią pozycję.

Premiera DIRT 5 przewidziana jest na 6 listopada 2020 roku dla konsol Playstation 4, Xbox One oraz PC. 10 listopada ukaże się na Xbox Series S oraz Xbox Series X, a w późniejszym terminie na Playstation 5. Produkcja będzie wspierała Xbox Smart Delivery oraz darmową aktualizację Playstation pozwalające na aktualizację gry na nowe konsole.