Jak zapowiadano, najnowsza odsłona gry zaoferuje naprawdę sporo zawartości. Świeży zwiastun w dość szybki i konkretny sposób oprowadza nas po najistotniejszych nowościach. Jedną z nich jest z pewnością aż 13 klas pojazdów - to więcej niż kiedykolwiek. Obok samochodów-legend i nowoczesnych rajdówek mamy na przykład szalone, malutkie sprintery czy w całości obudowane klatką pojazdy do pokonywania skalistych gór. Zobaczcie sami.
Na pewno ucieszy też fakt, że prócz jazdy w znanych i lubianych trybach zabawimy się również w kilku całkiem nowych. Ruszymy więc na przykład w wyścig na lodzie, zmierzymy się, poszukując drogi na trasie bez oznaczeń czy wjedziemy na niemal pionowe wzgórza w zupełnie nowym zręcznościowym trybie. Obok drobnych nowości takich jak edytor malowania dla samochodów mamy też dwa wielkie powroty. Znów będzie można popisać się swoimi umiejętnościami w akrobatycznym trybie Gymkhana i bawić się z przyjaciółmi na podzielonym ekranie. Gra do czterech graczy na jednej kanapie daje mnóstwo frajdy, a niestety nie  jest już aż tak częstym zjawiskiem.

"Dirt 5" będzie prawdziwie napakowany dobrą zabawą. Premiera zaplanowana jest na 9 października 2020 roku. Kupujący grę na konsole po premierze będą mogli cieszyć się darmową aktualizacją do nowszej wersji.