imgW 2018 roku, główny projektant firmy Arkane Studios – Ricardo Bare w wywiadzie prasowym, powiedział że seria Dishonored „na razie odpoczywa”. Duża część dziennikarzy i serwisów połączyła te słowa ze słabszą niż oczekiwano sprzedażą drugiej części, uznając, że seria zostanie odłożona na bok. Dotychczas, deweloperzy nie widzieli potrzeby w wyjaśnianiu sytuacji. Twórcy gry świętują teraz 20 lat powstania, a w ramach prowadzonej z tej okazji akcji AMA (z ang. Zapytaj Mnie o Cokolwiek) zdecydowano się nawiązać do sytuacji sprzed lat.

W wywiadzie dla serwisu IGN, reżyser gry, Dinga Bakaba rozwiewa obawy sprzed dwóch lat:

"Po pierwsze, to dla nas jest dziwne, bo nigdy jako studio nie robiliśmy sequela gry którą stworzyliśmy wcześniej. Pogłoski o zawieszeniu były mocno przesadzone i wynikały ze złej interpretacji." "Wiesz, to niekoniecznie to samo - kiedy mówisz dziennikarzowi o tym, co robisz w tym momencie, to niekoniecznie masz na myśli to, co możesz zrobić w ogóle. To na serio nie jest to samo. Nie uważam, aby zapadła decyzja o zawieszeniu serii Dishonored. Myślę, że ten cytat został źle zinterpretowany."
Reżyser stwierdził, że z pewnością nie będzie kontynuowana opowieść którą znamy z obecnych odsłon  – kolejna część Dishonored zaprezentuje nam zupełnie nową historię:

“Cokolwiek się stanie, ta część historii Dishonored jest kompletna. To jest najlepsza i najbardziej szczera odpowiedź jaką możemy dać, nie sądzę abyśmy kiedykolwiek jeszcze powracali do tej historii. Niektórzy ludzie mogli pomyśleć inaczej, ale niewracanie do tej części świata Dishonored było wyłącznie wyborem artystycznym."

Konkretne terminy i daty nie są znane, ale poruszenie tej kwestii przez dewelopera gry, z całą pewnością można wziąć za pozytywną wiadomości dla fanów.

 

Źródło: 1