Disjunction jest cyberpunkową jednoosobową grą RPG z mechanikami stealth-action, osadzoną w dystopijnym i mrocznym podziemnym świecie w alternatywnym Nowym Jorku. Fabuła skupia się na wspólnych losach i narracji trzech postaci, które mają odkryć tajemnice odmieniającą losy ich miasta.

Produkcja została pierwszy raz zapowiedziana w 2018 roku i wyróżnia się interesującym połączeniem mechanik z wielu gatunków wraz z ciekawym settingiem fabularnym i przyjemną grafiką pixel-art 2.5 D ukazaną z rzutu izometrycznego.
W grze nie zawsze najgłośniejsza opcja będzie tą najlepszą — produkcja bardzo mocno stawia na skradanie i wykorzystywanie różnych gadżetów takich jak bomby dymne czy holograficzne przynęty.

Akcja gry została osadzona w alternatywnym 2048 roku, w Nowym Jorku, który jest nękany przez protesty i zamieszki. Gigantyczne budynki pną się do chmur nad głowami ludzi, cyber-implanty są codziennością, a ulice patrolują roboty stworzone przez korporacje.
Przestępczość gwałtownie rośnie, zmiany klimatyczne wymagają od społeczeństwa zmiany trybu życia, a cały Central Park musiał zostać przekształcony w slumsy. Postęp technologiczny jest ogromny, ale technologia nie jest dostępna dla każdego. 

Twórcy udostępnili dzisiaj nowy zwiastun produkcji i przy okazji potwierdzili datę premiery. Produkcja zadebiutuje 28 stycznia 2021 roku na PS4, PC, XONE, Nintendo Switch oraz na nowej generacji konsol za sprawą wstecznej kompatybilności.