Marvel's Spider-Man: Miles Morales to gra o młodym, czarnoskórym następcy Petera Parkera. Jednak przede wszystkim jest to fabularne rozszerzenie tytułu, który ukazał się w 2018 r. Z tego powodu na PlayStation 5 ukaże się także edycja Ultimate zawierająca oryginalną opowieść wraz z wszystkimi dodatkami. 
Gra zadebiutuje w dniu premiery konsoli, ale jeżeli gracie obecnie w Marvel's Spider-Man i chcielibyście kontynuować rozpoczętą przygodę na PlayStation 5, to nie będzie takiej możliwości. Taką decyzję podjęło studio Insomniac Games, które odpowiedziało na pytanie jednego z internautów. Niestety, twórcy nie podali przyczyny, dlaczego zdecydowali się nie implementować funkcji cross-save.Nietrudno jednak jest powiązać to, z tym że posiadacze wersji PS4 nie będą mogli pobrać za darmo ulepszenia na nowy sprzęt, ponieważ jak twierdzi reżyser gry, James Stevenson — remaster oferuje więcej niż tylko ulepszoną rozdzielczość. 

Zobaczysz lepiej wyglądające postacie, z ulepszoną skórą, oczami, włosami i animacją twarzy, w tym naszego nowego, nowej generacji Petera Parkera. Zobaczysz także ray tracing i ambient shadows, lepsze oświetlenie, większą liczbę pieszych i pojazdów ciągnących się dalej w oddali oraz ten sam opcjonalny tryb wydajności oferowany w Marvel's Spider-Man: Miles Morales, pozwalający w końcu zagrać w grę z docelową prędkością 60 klatek na sekundę.