System Valor points po raz pierwszy został wprowadzony w dodatku The Burning Crusade, był to system oparty na zdobywaniu waluty (Justice Point oraz Valor Point), za który mogliśmy kupić przedmioty. Rozwiązanie to cieszyło się dużym uznaniem wśród graczy, ponieważ jeśli nie mieliśmy szczęścia w zdobyciu łupu z bosa, to mogliśmy go kupić za wyżej wspomnianą walutę.

System ten po pewnej modyfikacji wraca do gry, jest to rozwiązanie, na które wpadł Blizzard, widząc problem itemizacji gry opartej na PvE względem PvP. Gdzie ci pierwsi gracze mają duże ograniczenia, jeśli chodzi o ubieranie swojej postaci, ponieważ za Mythic Dungeon na poziomie 15, otrzymujemy jedynie przedmiot 210 ilv, a gracze PvP ubierają się znacznie szybciej. Tutaj właśnie wchodzi on cały na biało… system Valor point, który pozwoli nam ulepszyć przedmioty z Mythic +.
Oczywiście twórcy przewidzieli, że gracze potrafią na M+ spędzać mnóstwo czasu, więc wprowadzili ograniczenie tygodniowe na zdobywanie „Valor Points”, które będziemy mogli wydać na ulepszenie przedmiotu. Aktualnie na serwerze testowym, gdzie jest patch 9.0.5, za zrobienie m+5 otrzymamy możliwość ulepszenia przedmiotu do 207ilv, za ukończenie +10 będzie to ulepszenie do 213 ilv, a za +15 jest 220ilv. Ocena systemu według graczy jest pozytywna, dalej „PvP” jest bardziej opłacalne, ale jest to dobry krok w kierunku balansu itemizacji, który jest bardzo potrzebny w grze na ten moment.

Ponieważ gracze PVP SA w stanie zdobyć przedmioty na poziomie 226ilv, a ten jest dostępny w PvE jedynie na raidach poziomie Mythic. Z dodatkowych zmian, jakie zostaną wprowadzone do gry wraz z patchem 9.0.5, otrzymamy małą ikonkę informującą o możliwości odebrania przedmiotu z weekly w Great Vault, oraz zostaną wprowadzone zmiany w mocach w Torghaście. Patch 9.0.5 ma trafić do graczy już w marcu, natomiast datę premiery dużego patcha 9.1 poznamy zapewne na BlizzConline,