Marki Doom najpewniej nie trzeba przedstawiać nikomu — kojarzą ją starsi gracze, jak i Ci młodsi. Wszystkie odsłony tej serii zostały niezwykle ciepło przyjęte przez graczy, zarówno te z lat .90 jak i części z 2016 roku oraz Doom Eternal z 2020 roku.

Jednak niewiele osób pamięta, że nowe odsłony tej marki mogły prezentować zupełnie inną estetykę. Anulowany projekt Dooma 4, o którym mowa, zaczęto tworzyć już w 2007 roku, jednak ostatecznie nigdy nie ujrzał światła dziennego, pomimo że podczas usunięcia gry produkcja znajdowała się już na zaawansowanym etapie.

Niedawno udostępniony film użytkownika serwisu YouTube Colonel Melnyk przedstawia kilka elementów z projektu, w tym fragmenty rozgrywki i screenshoty przedstawiające postacie, przeciwników, animacje oraz obiekty.
Co ciekawe, pierwsze materiały z Doom 4 można było zobaczyć jeszcze przed planowaną premierą, właśnie wtedy media branżowe donosiły o wycieku kilkudziesięciu sekund filmu zapowiadającego anulowany tytuł.

Jednak w 2015 roku Pete Hines, ówczesny wiceprezes Bethesdy ds. globalnego marketingu i komunikacji, ujawnił decyzję o anulowaniu projektu. Deweloper twierdził, że powodem takie decyzji jest to, że nowa odsłona miała więcej wspólnego z grami z cyklu Call of Duty, Half-Life oraz Battlefield aniżeli z poprzednimi odsłonami Doom.
W galerii poniżej załączamy także kilka grafik prezentujących to, jak miałby wyglądać Doom 4.