DOOM Eternal to jeden z najlepszych FPS-ów ubiegłego roku. Jeszcze przed premierą było wiadome, że historia Doom Slayera zostanie rozbudowana w dwóch dodatkach fabularnych.

Te noszą nazwę The Ancient Gods i zostały podzielone na dwie części. Pierwsza ukazała się jeszcze w 2020 r. i starczała na jakieś 4-5 godzin.

Teraz Bethesda zapowiedziała premierę drugiego DLC, które wieńczy historię Doom Slayera, która rozpoczęła się w DOOM (2016). Ta będzie miała miejsce już 18 marca na PC, Xbox One, PlayStation 4 i Google Stadia.Oprócz zakończenia historii, The Ancient Gods Part Two wprowadzi nowe światy, które twórcy zapowiadają w następujący sposób.

Zmierz się z armiami Piekieł w zupełnie nowych miejscach. Od ruin starożytnych osad strażników i kosmicznych cudów Włóczni Świata przez zniszczone, zarośnięte miasto na Ziemi kryjące tajemniczą bramę, po ostatni bastion Mrocznego Pana, chroniony imponującymi murami i napędzany zaawansowaną technologią. Ponadto gracze otrzymają możliwość zmierzenia się z nowym przeciwnikiem.

Przygotuj się do walki z nowymi, zabójczymi wariantami demonów, w tym potężnym nowym opancerzonym baronem, dzielnym kamiennym diablikiem, jadowitym przeklętym łowcą i zombiakiem, wrzaskunem, który po śmierci oddaje swoją moc pobliskim demonom.