Dragon Age 4 powstaje już od dwóch lat. Pierwszą zapowiedź otrzymaliśmy jeszcze w 2018 roku na Game Awards. Od tamtego momentu nie słyszy się o grze wiele, pojawiło się zaledwie kilka obrazków. Nie znamy również daty premiery. Być może w studiu BioWare zorientowano się, że o produkcji robi się nieco zbyt cicho, bo dziś głos zabrał producent wykonawczy studia - Mark Darrah.


W krótkim poście na swoim Twitterze uciął spekulacje, zapewniając, że prace nad grą nadal trwają i są robione postępy. Poinformował też, że wszyscy pracują ze swoich domów i wyjaśnił, że ze względu na to wszystko praca jest sporo trudniejsze. Mark zapomniał chyba, że gracze czekają na nową część serii już od niemal sześciu lat. Nieco później dziwił się bowiem, że kilka tak lakonicznych informacji doczekało się tak dużej reakcji i tylu udostępnień. Cóż, twórcom chyba pozostaje cieszyć się z wiernego grona fanów, a samym fanom z tego, że prace nie zostały wstrzymane.

Produkcja Dragon Age 4 trwa, nie wiadomo jednak kiedy się zakończy. Miejmy nadzieję, że będzie to powrót studia na dobre tory po mocno nieudanym Anthem.grafika: ea