Cryptic Studio cały czas pracuje nad rozwojem Neverwinter. Dziś dodali oni drugą aktualizację do czasowo ograniczonej kampanii nazwanej The Redeemed Citadel.

Te nowe treści wprowadzają kolejny etap zmagań dla graczy z całego serwera, gdy razem z Zariel pracują oni nad odbudową Krwawej Cytadeli („Bleeding Citadel”) – którą niedawno udało im się wspólnymi siłami odbić z rąk wroga stacjonującego w Avernus, czyli pierwszej warstwie Dziewięciu Piekieł.

Zawartość jest już dostępna na PC, a na konsole Xbox One i PlayStation 4 trafi w niedalekiej przyszłości – wówczas, gdy treści z pierwszej części tego dodatku właśnie wprowadzono na te konsole.Gracze muszą współpracować w walce o osiągnięcie czterech głównych celów i odbudowanie cytadeli poprzez dodawanie do niej nowych pomieszczeń i zawartości. Poszukiwacze przygód przyczyniają się do rekonstrukcji twierdzy, wspomagając Zariel poprzez zabijanie belzebubów i wykonywanie cotygodniowych wyzwań. W ramach tych tygodniowych zleceń gracze będą zabijać demony, szukać skarbów i podróżować do lochów z przeszłości w walce o Przychylność Zariel („Zariel’s Favor”) – walutę, którą można następnie wymienić na liczne dobra.