Dying Light to jedna z tych gier, której polskim graczom nie trzeba szczególnie przedstawiać. Tym bardziej, że obecnie Techland pracuje nad kontynuacją, która była promowana m.in. przez Microsoft. Z tego względu trochę trudno w to uwierzyć, że Dying Light w tym roku skończył już sześć lat.Jeśli jednak jeszcze jakimś cudem nie graliście w produkcję Techlandu lub nie macie wszystkich dodatków do gry, to już 27 maja ukaże się Dying Light - Edycja Platynowa.

Przemierzaj zainfekowany świat, w którym przetrwają tylko najsilniejsi. Wyćwicz umiejętności bojowe do perfekcji, aby zwalczać wszelkiego rodzaju potwory – tak ludzi, jak i nieumarłych. Uprawiaj parkour na dachach, wytwarzaj uzbrojenie i pomagaj innym ocalałym, zmagając się równocześnie z własnymi koszmarami. Ciesz się Dying Light w najpełniejszej formie dzięki najbogatszej wersji wychwalanej gry survivalowej z otwartym światem i zombie. 

Sklep Microsoft Store nieco pośpieszył się z ujawnieniem tego zestawu, więc jeszcze nieznana jest jego cena, ale za to wiadomo, że w skład Edycji Platynowej Dying Light wejdą:

  • Dying Light – pełna wielokrotnie nagradzana gra.
  • Dying Light: The Following – ogromny dodatek z nową fabułą, rozległą oryginalną mapą i modyfikowanym pojazdem typu łazik.
  • Dying Light: Horda Bozaka – wymagający tryb gry z własną częścią fabuły. Kuchnia i magazyn – dwie dodatkowe strefy kwarantanny.
  • Pakiet Ultimate Survivor – unikatowe uzbrojenie i stroje.
  • Pakiet skórek Crash Test – szalony zestaw elementów kosmetycznych.
  • Hellraid – nowy tryb gry w nastrojach dark-fantasy. Ogromna kolekcja skórek i broni, dzięki którym siekanie zombie na plasterki jest jeszcze fajniejsze:
  • oraz pakiety: 5th Anniversary, Harran Ranger,Gun Psycho, Volatile Hunter, White Death, Vintage Gunslinger, Rais Elite, Godfather, Harran Inmate, Retrowave, SHU Warrior, Volkan Combat Armor, Classified Operation, Viking: Raiders of Harran, Harran Tactical Unit