Lubicie bawić się w złodziei, napadających na banki w trybie kooperacji? Mamy dla Was idealną wiadomość. Na oficjalnym profilu Twittera PayDay 2, która premierę miała w 2013 roku, pojawił się wpis ujawniający informacje o pracach nad nową odsłoną gry. Z tego wpisu wywnioskować możemy jedynie, że będzie ona na silniku Unreal Engine. Niestety nie podano żadnych dokładniejszych informacji takich jak data premiery czy chociażby zrzutów ekranu z gry.

Należy pamiętać, że ostatnia odsłona gry ma już swoje lata. Według Steamcharts.com mimo wieku gra dalej posiada solidną bazę graczy oscylująca wokół 47 tysięcy graczy w ciągu 24 godzin, a największy peak miała w czerwcu 2017 roku wynoszący 247 tysięcy graczy. Gra doczekała się również 59 DLC na przestrzeni lat, część z nich to czysta kosmetyka jak maski czy kolor broni, ale są też DLC, które dodają dodatkową zawartość w postaci nowych map z napadami.

Niedawno udostępniono wersje gry w formie Legacy (zawierającą wszystkie dotychczasowe DLC), w cenie promocyjnej -75% za 72,55 PLN – całkowita cena bez promocji wynosi 249,85 PLN.

Niestety na kontynuacje przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że niedługo studio uchyli rąbka tajemnicy w postaci jakiegoś trailera czy gameplaya z nadchodzącej gry.