Od dziś popularny battle royal od Electronic Arts jest dostępny do pobrania za darmo na platformie Steam. Do tej pory grę w wersji na komputery osobiste mogliśmy znaleźć na innej platformie – Origins. Oprócz tego gra dostępna jest na konsoli PlayStation 4 i Xbox One. Link do gry na Steamie najdziecie tutaj.

Na Steamie możemy wyczytać, że użytkownicy grający wcześniej poprzez platformę Origins nie będą musieli zaczynać od początku, gdyż cała zawartość i progres gracza będzie dostępna na obydwu platformach dzięki ich połączeniu.

O debiucie Apex Legends na Steamie informowaliśmy już w lipcu. Pisaliśmy tam również o tym, że gracze, którzy zalogują się w tym serwisie dostaną specjalną zawartość. Link do tego newsa znajdziecie tutaj.

Oprócz tego, w grze zawitał również 7 sezon gry o nazwie Wstąpienie. Wraz z nim do gry zostało wprowadzonych kilka nowości. Przede wszystkim do Apex Legends zawitała nowa mapa podniebnego miasta Olimp. Zostały wprowadzone również nowe pojazdy o nazwie Trójząb, którymi gracze mogą się przemieszczać po wielkiej mapie.Dodatkowo gracze dostali nową grywalną postać – dr Mary Somers ,,Horizon’’, która potrafi manipulować grawitacją. Więcej o samej postaci możecie przeczytać na tej stronie.
Przez pierwszy tydzień dostępny będzie też specjalny trym o nazwie ,,spojrzenie na Olimp’’, dzięki któremu gracze będą mogli zapoznać się z nowo dodaną mapą. Użytkownicy będą mogli swobodnie poruszać się po mapie zapoznając się z ważnymi lokalizacjami. To również czas na planowanie swojej strategii. Podczas trybu kręgi będą cały czas włączone, a na koniec czwartego gracze powrócą do samolotu, by móc wyskoczyć z niego ponownie.Oprócz tego dostępna jest specjalna przepustka bojowa, która oferuje bogaty zestaw skórek. Wszystkie nowości znajdziecie pod tym linkiem.