Na oficjalnej stronie Electronic Arts pojawiło się ogłoszenie, że już wkrótce EA Access oraz Origin Access połączą się, stwarzając usługę pod nową nazwą i wyglądem. Firma przekonuje jednak, że nowość nadal będzie oferować te same korzyści i nowe wyzwania w grach, a nawet jeszcze więcej. Usługi staną się jednością pod nazwą EA Play już 18 sierpnia.

W ramach EA Play abonamencie dostaną dostęp do specjalnej zawartości, dostępnego tylko dla nich. Będą mieli również możliwość zagrać przedpremierowo w nowe gry. Zaoszczędzą też 10% na zakupach cyfrowych, dostaną dostęp do kolekcji najpopularniejszych produkcji EA i wiele więcej.

Deweloperzy poinformowali również, że Origin Access Premier również zmieni swoją nazwę. Za niedługo będzie funkcjonował pod nazwą EA Play Pro. Co roczne wydarzenie polegające na prezentowaniu na żywo nowości nadchodzące od producenta. Do teraz nosiło nazwę EA Play, jednak już następny event odbędzie się pod nową nazwą – EA Play Live.

Electronic Arts tak tłumaczy swoją decyzję o zmianach:


Przeniesienie wszystkich korzyści na pojedynczą markę jest ważnym krokiem w usprawnieniu naszych usług i pozwoli nam zadbać o to, że bycie abonentem EA Play to naprawdę najlepszy sposób na granie.


Deweloperzy na końcu ogłoszenia dodali, że szczegółowe informacje pojawią się na stronie wraz z wejściem w życie usługi EA Play. Całą notkę możecie przeczytać pod tym linkiem.


źródło: ea.com