Na początku roku w internecie pojawiły się plotki o tym, że Electronic Arts szykuje nową grę z serii Need for Speed. Nie były to żadne wiarygodne źródła, jednak dwa dni temu dostaliśmy potwierdzenie od samych deweloperów. Na oficjalnym koncie Need for Speed w serwisie Twitter zaczęły pojawiać się tajemnicze zajawki. Internauci są podzielieni – niektórzy uważają, że będzie to remaster gry Need for Speed: Hot Pursuit, a jeszcze inni myślą, że chodzi tu o Need for Speed Most Wanted 5-1-0.


Naprawdę się na mnie uwzięli. Jak dużo czasu zajęło im to, by goniło ich 10 radiowozów na 5 poziomie reputacji? (heat level).


Big Joe na pewno ze mną pogrywa. Nie jestem pewien jak się dowiedział. Tyle wysiłku, by mnie drażnić, a ja tylko chciałem trochę pizzy.


Dwa dni później (wczoraj) dodany został kolejny post.


5:10. Jak on tak szybko pojechał? Pięć dziesięć. Musi być sposób, by to naprawić.

Dodatkowo oprócz ostatniego tweeta, pojawiło się również odliczanie. Możemy znaleźć je na oficjalnej podstronie na ea.com. Licznik wskazuje na dzisiejszą datę. Odlicza czas do godziny 17:00 czasu polskiego. Pod licznikiem zamieszczono cytat:

5:10. Jak on tak szybko pojechał? Pięć dziesięć. ,,Zadzwoń do pizzerii Big Joe’s pod numer 0800-510-510-510’’. Musi być sposób, by to naprawić.

Natomiast pod licznikiem znajdziemy również przycisk mówiący ,,rozpal ponownie pościg’’, a po jego kliknięciu przekierowuje on na nie udostępniony jeszcze film na platformie YouTube.
Jak widać w zajawkach od Electronic Arts wciąż pojawia się liczba 510, która jak słusznie zauważyli internauci może odnosić się do dawnego kodu radiowego, który służył do określania ścigających się pojazdów. Warto wspomnieć, że zdjęcie profilowe konta zostało zmienione na czarną grafikę z białym napisem ,,BEAT510''.

Co takiego EA szykuje dla fanów Need for Speed i którzy z użytkowników mają racje? Prawdopodobnie dowiemy się tego już dziś o godzinie 17:00. Może tajemniczy przycisk pod licznikiem ukaże nam zwiastun nadchodzącej gry?