Na łamach kanału Youtube redakcji IGN, pojawił się materiał wideo. Gdzie jeden z twórców przedstawia umiejętności, dzięki którym Eivor staje się brutalnym wojownikiem. Co w sumie nie powinno zaskakiwać, wszak wcielamy się w wikinga, a ci słynęli z brutalności oraz ogromnej siły wykorzystywanej podczas walki. Co przy zaimplementowanych systemach walki może sprawić, że walka będzie brutalna i widowiskowa.
W nagraniu brał udział Marc Antoine Pietri – projektant systemow w Assassin’s Creed Valhalla. Zaprezentowane fragmenty rozgrywki pozwalają nam zobaczyć, z jaką agresja i brutalnością Eivor przełamuje obronę przeciwników poprzez zaimplementowane w walkę słabe punkty obrony wśród oponentów. Nie zabrakło również rzucania toporami w przeciwników, szału bitewnego jako zdolności specjalne czy też brutalnych egzekucji.

Gra zadebiutuje 10 listopada na PC, Playstation 4, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Wersja na konsole Playstation 5 dostępna będzie od 19 listopada wraz z nadchodzącą konsolą Sony. Wszystkie informacje o grze możecie przeczytać na łamach naszego portalu tutaj.