Paradox Interactive wspólnie z Romero Games z okazji premiery ich najnowszego tytułu z gatunku strategii, Empire of Sin. Tytuł przeniesie gracza do Chicago lat XX, gdzie wkroczymy do niebezpiecznego półświatka kryminalnego. Tytuł pozwoli nam wcielić się w jednego z czternastu szefów mafii, a następnie budowanie swojego kryminalnego imperium. Do zadań gracza należeć będzie: stworzenie gangu, robienie przekrętów, ochrona swojego terytorium. Wszystko to ma urozmaicać turowy system prowadzenia potyczek.

Brenda Romero, żona Johna Romero oraz  Game Director  w Romero Games, tak skomentowała dzisiejszą premierę:

„Empire of Sin to praca z miłości, gra, którą chciałam stworzyć od dwudziestu lat. Jeśli gry mają spełniać marzenia, każdy, kto kiedykolwiek chciał zarządzać przestępczym imperium, będzie zadowolony. Zaprojektowaliśmy ten tytuł tak, aby umieścić Cię w samym środku akcji, na samym początku prohibicji. To oczywiste, ale jednak powiem na głos: nasz zespół już nie może się doczekać, aż Empire of Sin trafi w ręce fanów.”

Bardzo przychylnie o tytule wypowiadała się Ebba Ljungerud, czyli CEO firmy Paradox:

„Empire of Sin to doskonały koktajl: łączy strategię i zarządzanie, z których Paradox jest znany, z nowymi smakami, jak turowe walki. Gra osadza wszystko w starannie odtworzonym Chicago lat dwudziestych. Doprowadzenie tego ambitnego projektu wspólnie z Romero Games było wspaniałą pracą. Cieszymy się, że gracze już dzisiaj mogą wybrać się do ery prohibicji!”


Tytuł ukazał się na PC, Playstation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.