Z okazji dwudziestolecia powstania gry, platforma GOG.com oferuje wszystkim zupełnie za darmo możliwość odświeżenia sobie jednej z najbardziej kultowych strategii czasu rzeczywistego — Europa Universalis II wydanej w 2001 roku. 

Dla wszystkich, którzy nie znają produkcji, warto przypomnieć, że we wspomnianej grze weźmiemy udział w globalnej walce o dominację począwszy od mrocznych wieków Joanny D'Arc po wyniszczające Wojny Napoleońskie. Wcielając się w przywódcę państwa musimy sprytnie kierować polityką wewnętrzną i zewnętrzną.

Jako władca między innymi musimy wypowiadać wojny religijne lub wysyłać nasze jednostki na ryzykowne ekspedycje, aby w rezultacie zapewnić swojemu państwu dobrobyt i bogactwo.
Produkcja została stworzona przez zasłużony zespół Paradox Development Studio, które odpowiada za takie hity jak Crusader Kings czy Hearts of Iron. Tytuł będzie dostępny za darmo do 24 października do godziny 15:00 czasu polskiego. Produkcję można przypisać do konta za pośrednictwem strony internetowej GOG.com.