As Far As The Eye jest to gra studia Unexpected, wydawawana przez Goblinz Studio oraz Maple Whispering. Strategia Turowa z elementami roguelike, w której za zadanie mamy poprowadzić plemię pacyfistycznych nomadów migrujących od kilkuset lat, próbując dostać się do środka świata nazywanego Okiem.
Wcielamy się w role wiatru, który kieruje plemieniem tak, aby dotarło do środka świata. Naszym zadaniem będzie zarządzanie zasobami, wznoszenie budynków oraz przetrwanie. Do dyspozycji mamy rolnictwo, crafting, badania naukowe oraz mistycyzm. Musimy jednak pamiętać, aby dotrzeć do środka ziemi, zanim świat zatonie z powodu powodzi.

Jak na strategie przystało, musimy zarządzać perfekcyjnie swoim plemieniem, doglądając czy nie brakuje wody oraz pożywienia. Zaplanuj rozgrywkę tak, aby dotrzeć do Oka. 

Najważniejsze elementy rozgrywki:

- spokojna podróż, w której nie napotkamy żadnych przeciwników, a jedynym zagrożeniem jest nadciągająca powódź zmuszająca nas do ciągłej wędrówki,

- rozstawiaj obozowiska podczas swojej podróży po nieustannie zmieniających się mapach z różnymi regionami, zasobami i wydarzeniami,

- odkrywaj tajemnice świata, znajdując starożytne artefakty i zaginione skarby,

- podejmuj trudne decyzje, używaj umiejętności potrzebnych  do przetrwania i zarządzania zasobami,

- zawieraj nowe sojusze, negocjuj w kwestiach pozyskania nowych zasobów i rekrutuj nowych Pupili do swojego plemienia, 

- odblokuj nowe plemiona i regiony, aby poznać nowe sposoby gry,

- zdobywaj nagrody i odblokuj nowe historie, w momencie dotarcia do Oka z jak największą liczbą Pupili

Gra dostępna będzie 10 września na PC platformie Steam, screeny z gry znajdziecie w naszej galerii.