Już 29 września odbędzie się premiera 6. sezonu w Call of Duty Modern Warfare i Warzone. Właśnie wtedy Farah i Nikołaj ponownie wkroczą do walki, by pomóc w trwającym konflikcie swojemu sojusznikowi, Kapitanowi Price’owi.

Poniższy zwiastun 6. sezonu potwierdza również, że do gry trafi zupełnie nowa lokacja — metro.Farah to założyciel i dowódca Urzikstani Liberation Force. Jednak zanim dorosła i stała się zasłużonym operatorem, przeżyła ubezwłasnowolnienie przez Romana Barkova, antagonistę kampanii fabularnej Call of Duty Modern Warfare. Farah zdobyła niezbędne doświadczenie w czasie szkoleń z SAS oraz podczas niebezpiecznych misji w trakcie konfliktu z siłami Al-Qatala i innymi reżimami będących w jej państwie.

Po wydarzeniach z fabuły Farah dołączyła do Chimery i od tego momentu ponownie współpracuje z Iskrą, byłym zwiadowcą tej jednostki.

Farah można natychmiast odblokować na zerowym poziomie Karnetu Bojowego Sezonu Szóstego. Oprócz podstawowej skórki postaci, wykonując specjalne misje operatora, można uzyskać także inne przedmioty.Drugim operatorem udostępnionym w sezonie szóstym, jest Nikołaj — lider Chimery. Wieloletni przyjaciel kapitana Price'a na samym początku połączył siły z nim, Kamarovem oraz Kate Laswell, dzięki czemu doprowadzili do zawieszenia broni, które miało powstrzymać rozwój nowego konfliktu zbrojnego.

Po upadku pokoju Nikołaj postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Od teraz, jego jedynym celem stało się powstrzymanie Zachajewa. 
Krótki opis twórców gry, ujawnia dodatkowe szczegóły o rosyjskim żołnierzu:


„Nikołaj w głębi duszy jest rosyjskim patriotą, który darzy swój kraj miłością porównywalną jedynie z jego zamiłowaniem do broni. Jest znanym monterem, który potrzebny sprzęt załatwi zawsze i wszędzie. Mimo swojej niejasnej przeszłości zawsze podejmie właściwą decyzję, kiedy to się liczy”.

Nikołaj jest możliwy do odblokowania na 100 poziomie Karnetu Bojowego Szóstego Sezonu. Identycznie jak w przypadku poprzedniego operatora, po wykonaniu specjalnych misji można zdobyć dodatkowe nagrody i skórki.