Rok 2020 do najszczęśliwszych nie należy, jeśli chodzi o imprezy masowe związane z grami komputerowymi jak Poznań Gaming Arena czy Intel Extreme Masters. Od wczoraj trwa Festiwal Poland & Friends, który zakończy się 10 grudnia 2020 roku. Podczas festiwalu możemy obejrzeć materiały związane z najlepszymi polskimi produkcjami, jak również z innych krajów centralnej i wschodniej Europy. Na imprezie zobaczymy tytuły, które były prezentowane podczas PGA, Game Industry Conference oraz zwycięzców tegorocznych nagród CEEGA i Pixel Awards.

Hanna Marszałkowska z Game Industry Conference mówi.

W tym roku, kiedy ze względu na brak wydarzeń promocja gier zrobiła się wyjątkowo trudna, to ważna okazja dla twórców do zaprezentowania swoich gier szerokiej, ogólnoświatowej publiczności.

Wczoraj podczas Poland & Friends pojawiły się nominacje do tegorocznych nagród CEEGA (Central & Eastern European Game Awards), a 9 grudnia zostaną ogłoszeni zwycięzcy.
Podczas festiwalu transmitowanego na platformie Steam będzie można nabyć w atrakcyjnych cenach następujące tytuły. Frostpunk (11 bit studios), Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (CD Projekt RED), Blair Witch (Bloober Team), Ghostrunner (All in! Games), Röki (United Label) czy Chuchel (Amanita Design).

Organizatorzy wydarzenia Fundacja Indie Games Polska, mają nadzieję, że w przyszłym roku kolejna edycja festiwalu odbędzie się tak jak dawniej, czyli na halach targowych, salach wykładowych oraz wieczornych przyjęciach.