FIFA 21 ma być jedną z bardziej innowacyjnych części serii. Zapowiedziano już sporo z wyczekiwanych przez długi czas zmian - pisaliśmy na przykład o usprawnieniach w kontroli nad ruchem piłkarzy. Teraz dowiadujemy się, że zadbano też o zapewnienie przyjemniejszych doznań w rozgrywce wieloosobowej.
Zmiany mają być podyktowane prośbami płynącymi od samych graczy i ograniczać toksyczne zachowania w grze. Celowe irytowanie przeciwnika to popularny zabieg w rozgrywkach online i twórcy postanowili podjąć z nim walkę. Po pierwsze, podjęto decyzję o całkowitym usunięciu cieszynki z gestem uciszania i oraz popularnym znakiem OK tworzonym palcami. Miały być one negatywnie nacechowane i używane jako zaczepka. W trybie sieciowym zabraknie też powtórki z oddalenia po strzelonej bramce i skrócony zostanie czas wielu innych przerywników. Animacje przed rzutami wolnymi, wyrzutami z autu czy rożnymi będą teraz trwać nawet o ponad połowę krócej. Zadbano też o wyłączenie kolizji piłki z ręką piłkarza aż do łokcia. Wcześniej mogło się to zdarzać, ale nie było karane rzutem karnym.

Wygląda na to, że FIFA 21 może w końcu wprowadzić potrzebne nowości. Zapowiadano też ulepszenie trybu kariery. Gra zadebiutuje 9 października na konsolach i komputerach, będzie możliwość przeniesienia na nową generację. źródło: ign grafika: sportbible, esportmania