Zapowiedź najnowszej odsłony serii Final Fantasy miała miejsce na wydarzeniu PlayStation Showcase 2020 i wzbudziła ogromne zainteresowanie sympatyków marki.
Po ostatnich fabularnych odsłonach, którym bliżej było do science-fiction, firma Square Enix wraca do korzeni i prezentuje nam grę umiejscowioną w klimatach fantasy.

Nie podano żadnych informacji odnośnie fabuły poza tym co zostało udostępnione w zwiastunie. Wcielimy się w bohatera, który jako strażnik królewskiego syna ma za zadanie znaleźć sposób na powstrzymanie plagi, która wyniszcza królestwo. Z trailera wynika, że nie zabraknie wielkich bitew i znanych sympatykom serii "Summonów".

Dziś portal AllGamesDelta udostępnił informacje za pośrednictwem serwisu Twitter, że najnowszej odsłonie opisywanej serii przyznano kategorię wiekową.
Produkcja otrzymała kategorię wiekową od 18 lat, czyli jest przeznaczony dla dojrzałego odbiorcy. Jest to pierwszy przypadek, aby tytuł z tej serii otrzymał tak wysokie oznaczenie. Data premiery wciąż pozostaje tajemnicą, gra oficjalnie zmierza tylko na PlayStation 5.