Firma Koch Media GmbH oraz Wizards of the Coast ogłosili, że podjęli współpracę dystrybucyjną nad pudełkową wersją gry Dungeons & Dragons: Dark Alliance. Jest to kooperacyjna gra RPG akcji, która została zapowiedziana podczas ceremonii The Game Awards w 2019 roku.
Do dyspozycji graczy będziemy mieli czterech bohaterów, stożonych przez bestsellerowego pisarza R.A. Salvatore, których celem jest wyciąć sobie drogę przez mroźną tundrę Icewind Dale.:

  • Drizzta Do’Urdena,
  • Cattie-Brie,
  • Bruenora,
  • Wulfgara.

W grze dostępny będzie tryb kooperacji dla 4 graczy, którym przyjdzie zmierzyć się z legendarnymi potworami multiwersum Dungeons & Dragons. Gra ukarze się w przyszłym roku na konsolach w wersji pudełkowej oraz na PC w wersji cyfrowej.

Chris Cocks, President oraz CEO Wizards of the Coast, skomentował dzisiejsze ogłoszenie:

Ufamy, że doświadczenie i reputacja Koch Media jako wiodącego globalnego wydawcy bardzo pomogą nam przy premierze Dark Alliance. Nasza współpraca to naturalny wybór w poszukiwaniu nowych sposobów na dostarczenie unikalnych doświadczeń z multiwersum Dungeons & Dragons naszym fanom.

Klemens Kundratitz, CEO Koch Media, dodał:

Z ogromną przyjemnością witamy Wizards of the Coast wśród naszych partnerów w globalnej dystrybucji. Wysokie standardy, które wyznaczają swoim produktom, oraz ich pasja do gier dają nam pewność, że Dungeons & Dragons: Dark Alliance będzie doskonale pasować do naszego portfolio i stanie się dużym sukcesem dla obu firm.

Więcej informacji na temat gry ukaże się już wkrótce na oficjalnej stronie.