Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami The Elder Scrolls Online jest wciąż rozwijane i za sprawą nowego dodatku Flames of Ambitions została zainagurowana kolejna całoroczna fabuła zatytułowana Wrota Oblivionu.

Nowy pakiet DLC jest już dostępny na PC/Mac, a 16 marca pojawi się na Xbox One i PlayStation 4. Zawiera on dwa nowe epickie lochy oraz rozpoczyna całoroczną fabułę roku 2021 – Wrota Oblivionu.

Dodatkowo na PC/Mac pojawiła się też 29. aktualizacja zawierająca szereg bezpłatnych zmian i ulepszeń dla wszystkich graczy, w tym przeprojektowany system Champion dla graczy na wyższych poziomach. . DWA NOWE LOCHY: Black Drake Villa i The Cauldron
W Black Drake Villa gracze dołączą do zuchwałej zwiadowczyni leśnych elfów, Eveli Sharp-Arrow, i odszukają ukryte archiwa niegdyś wspaniałej posiadłości, którą w tej chwili zamieszkują potwory i podpalacze.
W The Cauldron kult Waking Flame zniewolił miejscowych mieszkańców, a teraz prowadzi wykopaliska głęboko w ruinach dawno zapomnianej kopalni. Z pomocą dremory Lyranth trzeba będzie wejść do The Cauldron, walczyć z daedrycznymi bestiami i kultystami, uwolnić więźniów i pokrzyżować złowrogie plany, zanim zostaną wcielone w czyn.

29. AKTUALIZACJA: Przeprojektowany system Champion, ulepszony panel postaci i nie tylko.
Dzięki przeprojektowanemu systemowi Champion gracze mogą lepiej dostosować swoje postacie do wybranych stylów gry, używając zaktualizowane grupy gwiazdozbiorów. Zmiany te wprowadzają także pasek czempiona, dzięki któremu gracze mogą skorzystać z maksymalnie czterech premii pasywnych dla każdego gwiazdozbioru.

Oprócz nowego systemu Champion, 29. aktualizacja zawiera też inne ulepszenia i poprawki, w tym zaktualizowany panel postaci pokazujący zaawansowane statystyki. Gracze będą teraz mogli lepiej sprawdzić, jak zmiany w ich postaci (wywołane czy to poprzez Champion Points, zdolności, sprzęt czy atrybuty) wpłyną na ich efektywność.

Jak otrzymać dostęp do Flames of Ambition?
Dostęp do DLC Flames of Ambition można uzyskać poprzez członkostwo ESO Plus albo kupując je za crowns poprzez Crown Store w grze. Następnie należy rozpocząć nową przygodę korzystając z następujących metod:

  • Teleportując się do dwóch lochów bezpośrednio z poziomu mapy
  • Korzystając z wyszukiwarki Dungeon Finder
  • Podchodząc do wejść do lochów na Złotym Wybrzeżu (Black Drake Villa) oraz w Deshaan (The Cauldron)

Po wejściu do jednego z dwóch lochów, gracze otrzymają pakiet kostiumów Fire Forged Maul.