W sierpniu tego roku świat polskiego gamingu obiegła informacja, że Robert Lewandowski nawiązał współpracę ze studiem tworzącym gry wideo i będzie nie tylko inwestorem, ale także wsparciem merytorycznym dla autorów. 

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami gra jest symulatorem menadżera piłkarskiego. Nie jest to nic dziwnego, bo na czele produkcji i nowej spółki RL9Sport Games stoi Rafał Cymerman — autor pierwszej polskiej produkcji tego typu, czyli Liga Polska Manager 95.


Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach

Football Coach The Game to gra, która zadebiutuje w 2022 r. i ma być nie tylko menadżerem piłkarskim, ale przede wszystkim symulatorem pracy trenera, ponieważ poza kwestiami typowo piłkarskimi jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny.

Wpływanie na życie szatni. Relacje z zawodnikami i szefostwem. Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych.

Co ciekawe, rozgrywka będzie osadzona w sieciowych ligach prowadzonych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu gracz będzie mógł konkurować z innymi osobami. Jednak warto podkreślić, że Football Coach The Game jest bardziej wzorowane na grze Top Eleven, aniżeli serii Football Manager od Sports Interactive.