Fort Triumph jest taktyczno-turową grą w klimacie fantasy. Produkcja to subtelne połączenie mechanik z cyklu XCOM wraz z rozgrywką dostępną Heroes of Might and Magic III oraz unikalnymi autorskimi interakcjami z otoczeniem.

W akompaniamencie muzyki skomponowanej przez Marco Valerio Antonini będziemy odkrywać świat, rozbudowywać miasta, zbierać artefakty, rozwijać bohaterów, a sprytne wykorzystanie fizyki pozwoli na wygranie każdej potyczki.
Najnowsza aktualizacja pozwoli nam pozwiedzać zupełnie nowe lokacje, poznać kolejne wydarzenia i cechy postaci, zagrać w wyjątkowe tryby bitwy, podczas których będziemy atakować wrogów tylko za pomocą elementów otoczenia, a także poprawi balans potyczek pomiędzy użytkownikiem a graczem komputerowym.

Ponadto, od teraz ustawiając wyższe poziomy trudności, gracz nie zawsze będzie miał pierwszy ruch. Zostanie wprowadzona także możliwość dodawania i usuwania cech naszych postaci — bohaterom będziemy mogli przypisać do trzech różnych atrybutów. Poinformowano również, że pojawią się nowe akcje dostępne na podstawie wybranych cech.
Oficjalna data wydania gry na Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch została przeniesiona na 2021 rok. Od 19 do 26 października Fort Triumph za pośrednictwem platformy Steam na komputerach osobistych będzie dostępny 35% taniej.