Już 19 marca wszyscy posiadacze PlayStation 5 zagrają w nową grę studia Housemarque, twórców takich gier jak Dead Nation czy Resogun.

Returnal to trzecioosobowego shootera z elementami roguelike'a, w którym wcielamy się w astronautkę Selene zmuszoną przeżywać na nowo moment rozbicia statku na obcej planecie.

W momencie śmierci świat się zmienia, a protagonistka popada w coraz większe szaleństwo. Aby wyrwać się z tej pętli czasowej, nasza bohaterka musi odkryć tajemnicę, którą skrywa nieznana planeta.
Od kilku tygodni deweloperzy publikują materiały prezentujące kulisy prac nad grą. Najnowszy film skupia się na rozgrywce i tłumaczy jak produkcja wykorzysta innowacyjny pad DualSense.

Jak już wspomniałem, Returnal jest przede wszystkim trzeciosobową strzelankę, dlatego Selena będzie korzystać z różnych broni, wykonywać uniki, skakać czy też używać liny z hakiem. Jednak dzięki adaptacyjnym triggerom twórcy mogli np. zaimplementować alternatywny tryb strzał, który zostanie aktywowany, jeżeli mocniej wciśniemy przycisk L2, odpowiadający normalnie za celowanie. 


Warto jednak zauważyć, że twórcy umożliwiają dowolną konfigurację przycisków, więc będzie można zrezygnować z proponowanych nowości w sterowaniu.