Wczoraj odbył się pierwszy dzień Game Music Festival 2020, można było obejrzeć go za darmo na platformie GOG.COM oraz na kanale Twitch.tvPodczas festiwalu usłyszymy utwory z takich gier jak Baldurs Gate III, Transistor, Hades, Pyre czy Bastion wykonane przez NFM Filharmonie Wrocławską i Sounds Factory Orchestra. Game Music Festival gromadzi fanów niesamowitej muzyki z gier wideo po raz trzeci, ale w tym roku możecie obejrzeć wszystkie koncerty online, gdzie niepotrzebna Ci będzie ani muszka, ani bilety.
Wczoraj podczas Symphony of Four Worlds zagrane były utwory z wybitnych gier: Symphony of Four Worlds zawiera muzykę z wybitnych gier: Transistor, Hades, Pyre, Bastion i piękne utwory od Darrena Korba, którego eklektyczny styl stanowi ich podstawę. Te zróżnicowane ścieżki dźwiękowe zostaną wykonane na żywo przez Sound Factory Orchestra pod batutą Roberta Kurdybacha znanego z wcześniejszych edycji GMF.


Dziś natomiast odbędzie się The Symphony of Sin, która będzie ucztą dla wszystkich entuzjastów RPG. Podczas której usłyszymy światową premiere muzyki z Baldur’s Gate III skomponowaną przez Borislava Slavova, którą wykona na żywo Filharmonia NFM, dodatkowo nie mogło zabraknąć równie klimatycznej muzyki z innej gry Larian Studios, jaką jest Divinity: Original Sin II.

Artyści:

  • Orkiestra symfoniczna NFM została założona w 1945 roku i od tamtej pory brała udział w wielu wyjątkowych projektach, promując również na świecie polską muzykę.
  • Sound Factory Orchestra to multimedialny projekt stworzony w 2009 roku. Jego misją jest promowanie i popularyzacja projektów związanych ze sztuką tymczasową, głównie na polu muzyki i sztuki wizualnej.


O Game Music Foundation:

Grupa osób zafascynowanych muzyką z gier wideo, która stworzyła serwis gamemusic.net - najbardziej aktywny i obszerny portal poświęcony tematyce muzyki w grach od 2006 roku. Ich siedziba znajduje się w Polsce, ale ich misja nie zna granic. Grupa recenzuje ścieżki dźwiękowe, przeprowadza wywiady z kompozytorami, organizuje wydarzenia, warsztaty i panele dyskusyjne. Prowadzi również rejestr muzyki z gier, wytwórnię wypuszczającą muzykę z gier na płytach winylowych (na koncie mają m.in. Frostpunk i Heroes of Might & Magic 3).