Gigant z Redmond niedawno zapowiedział współpracę z Electronic Arts, w ramach której Xbox Game Pass na wszystkich platformach połączy się z EA Play. Już w tym roku subskrybenci planów Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Game Pass PC otrzymają dostęp do rozszerzonej listy gier, bez dodatkowych kosztów.
Posiadacze zarówno konsol Xbox jak i komputerów osobistych z aktywną usługą Game Pass będą mogli zagrać w ponad 60 największych oraz najlepszych tytułów spod szyldu Electronic Arts. Należy więc spodziewać się dostępu do takich serii gier jak: Battlefield, Mass Effect, Dragon Age czy The Sims.

W ofercie z całą pewnością znajdą się również produkcje EA Sports. Ponadto, konsumenci będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek oraz 10-godzinnego przedpremierowego dostępu do najnowszych gier wydawcy.

Oprócz tego, w końcu potwierdzono, że usługa Xbox All Access będzie dostępna w Polsce oraz 7 innych państwach. Debiut usługi nastąpi w dniu premiery konsol Xbox Series X i Xbox Series S, czyli 10 listopada 2020 roku. Polacy będą mogli nabyć abonament w sieci sklepów Media Expert.
Subskrypcję opłaca się przez 24 miesiące, w cenie Xbox All Access otrzymujemy: abonament Game Pass Ultimate i Xbox Live Gold na 24 miesiące oraz najnowszą konsolę, czyli Xbox Series X lub Series S — wszystko bez dodatkowych kosztów.

Nie wiadomo jeszcze, ile oficjalnie usługa będzie kosztować w Polsce, ale warto wiedzieć, że w Ameryce koszt to od $ 24.99 (około 100 złotych) na miesiąc, płatne przez 24 miesiące.

Na tym nie kończą się możliwości Xbox All Access. Za pośrednictwem tego abonamentu możemy również ulepszyć naszego starszego Xbox One do Xbox Series, zaraz po premierze nowych urządzeń. W wypadku takiej wymiany sprzętu zmienia się również koszt subskrypcji.

Więcej szczegółów na temat Xbox All Access, zostanie udostępnione już wkrótce.