Genshin Impact to produkcja, która zadebiutowała w tym roku. Została wyprodukowana i wydana przez chińskie studio MiHoYo. Jest to trzecioosobowa gra RPG akcji z otwartym światem. Więcej informacji na jej temat znajdziecie w naszej recenzji tej gry.

Produkcja zadebiutowała nie tylko na komputerach osobistych i konsoli PlayStation 5 (w przyszłości również na Nintendo Switch), ale również na urządzeniach mobilnych. 28 września, gra trafiła na systemy Android od firmy Google oraz na iOs od Apple. Z racji tego, że rok 2020 powoli dobiega końca, obydwa giganty postanowiły podsumować minione 11 miesięcy przedstawiając najlepsze gry, które w tym roku trafiły na ich oprogramowania.

Zarówno firma Apple jak i Google jednogłośnie ogłosiły, że najlepszą grą 2020 roku na iOs i Android jest darmowe Genshin Impact.Oprócz tego, Apple doceniło również grę Legends of Runeterra od Riot Games, która zdobyła nagrodę gry roku na iPada oraz produkcję Disco Elysium od ZA/UM, która otrzymała status gry roku na komputerach Mac. Wszystkie przyznane tytuły możecie zobaczyć na tej stronie.