Ghost of Tsushima to ostatnia gra na wyłączność PlayStation 4, która została osadzona w czasach pierwszego japońskiego najazdu na Japonię. Przede wszystkim jest to tytuł stworzony z myślą o pojedynczym graczu, lecz kilka tygodni temu twórcy zaimplementowali tryb kooperacji.Nowy tryb rozgrywki został niezwykle ciepło przyjęty przez graczy, o czym świadczą pierwsze statystyki mówiące o tym, że w kilka dni od premiery rozegrano 2 miliony meczów.  Ponadto okazuje się, że wariant co-op był planowany od samego początku prac nad grą. 


Od samego startu, kiedy rozmawialiśmy, wiedzieliśmy, że chcemy mieć duży, kooperacyjny element dla wielu graczy i chcieliśmy, aby był on filarem gry. Jest wiele elementów w tego typu produkcji, które ciężko połączyć z trybem multiplayer. Nam się udało.


Natomiast popularny portal The New York Times ujawnił, że w ilu kopiach sprzedał się najnowszy tytuł studia Sucker Punch.


Na ostatniej generacji konsol Sony przypisuje wiele ze swoich sukcesów popularności swoich ekskluzywnych gier, w tym takich jak God of War (ponad 51 milionów sprzedanych egzemplarzy) i nowości jak Ghost of Tsushima, która od czasu lipcowego debiutu sprzedała się w ilości ponad pięciu milionów egzemplarzy.