Wczoraj na oficjalnym blogu, Sony ogłosiło prace nad Ghost of Tsushima: Legends. Jest to darmowe rozszerzenie do popularnej gry produkcji studia Sucker Punch. Autorzy postanowili zaoferować użytkownikom zupełnie nowe atrakcje. 

Co ważne, omawiany dodatek nie będzie standardowym trybem, w którym kilka osób przechodzi razem kampanię fabularną z podstawowej wersji. Legends zapewni zupełnie nową rozgrywkę, podczas której na samurajów będą czekać unikalne aktywności i wyzwania.
Japoński gigant nie zdradził dokładnej daty premiery. Zapowiedziano tylko, że tryb zadebiutuje jesienią tego roku. Pomimo tego, twórcy nie zwalniają tempa i kontynuują promocję nowej formy rozgrywki w Ghost of Tsushima.

Gracze nie ukrywali obawy o ukryte koszty. Nie jest to nieuzasadnione, gdyż wprowadzenie dodatkowego i darmowego modelu zabawy byłoby idealną okazją, aby do gry wprowadzić mikropłatności. Jednak redakcja serwisu IGN postanowiła zasięgnąć języka u samego źródła.


Źródło: YouTube


Deweloperzy potwierdzili, że Ghost of Tsushima: Legends będzie pozbawione dodatkowych opcji finansowych — nie będzie skórek, które można by było kupić za prawdziwe pieniądze.

„W Ghost of Tsushima: Legends nie ma mikropłatności i nie mamy absolutnie żadnych planów, aby je dodać. Cała zawartość jest odblokowywana podczas zabawy” - podkreślają twórcy.

Darmowa aktualizacja zawierająca rozszerzenie ukaże się na konsoli PlayStation 4 jesienią tego roku.

Źródło: ign.com, YouTube