Ghostrunner to pierwszoosobowa gra akcji science fiction, utrzymana w Cyberpunkowym klimatacie. W produkcji głównym elementem zabawy jest zaawansowana mechanika parkouru i dynamiczne starcia z przeciwnikami. Za produkcję odpowiedzialne są polskie zespoły All in! Games oraz One More Level.

Prace nad grą jeszcze trwają, ale twórcy kontynuują promocję swojego dzieła. Właśnie dlatego na trwającym właśnie wydarzeniu Gamescom 2020 zaprezentowano nowy zwiastun oraz materiał wideo z rozgrywki, ujawniający część fabuły.
Na udostępnionym filmie możemy przyjrzeć się mrocznej lokacji rozświetlonej blaskiem neonów i wypełnionej przeciwnikami, a nawet usłyszeć dialog protagonisty z jedną z postaci — Zoe. Z rozmowy bohaterów możemy wywnioskować, że rozmówczyni jest członkinią ruchu oporu, który skupia się na uwolnieniu ludzi i pomszczeniu Architekta, czyli  tajemniczo zmarłego konstruktora miasta.
Warto przypomnieć, że nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery, ale wiadomo już, że gra zadebiutuje na pewno na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Ponadto twórcy zapewniają, że więcej szczegółów zostanie udostępnione już wkrótce, 15 września 2020 roku.