Dwa tygodnie temu poinformowaliśmy, że premiera gry Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 została ponownie przesunięta i ostatecznie ma zadebiutować dopiero w 2021 roku. Okazuje się, że był to tylko początek złych wiadomości dla fanów pierwszej części gry RPG wydanej w roku 2004.

Oprócz dłuższego o co najmniej rok czekania na pojawienie się tytułu, nadeszła właśnie kolejna niepokojąca wiadomość. Na oficjalnej stronie gry – bloodlines.com, pojawił się komunikat od wydawcy gier Paradox Interactive oraz studia Hardsuit Labs. Okazuje się, że przy produkcji nowej części gry, zapadła bardzo ważna decyzja, mianowicie zwolnieni zostali: Brian Mitsoda, główny scenarzysta Vampire The Masquerade: Bloodlines 2, pracujący również przy pierwszej części sprzed ponad 15 lat oraz Ka’ai Cluney, czyli dyrektor kreatywny całego projektu.

Deweloperzy nie napisali w ogłoszeniu konkretnej przyczyny tego zabiegu, a sam Mitsoda przyznał pisząc do zagranicznego serwisu rock paper shotgun, że jest w szoku po tym co się stało. Nic dziwnego, w końcu to on odpowiada za całokształt scenariusza oraz postaci z gry.


Główny scenarzysta - Brian Mitsoda i dyrektor kreatywny Ka’ai Cluney nie są już częścią zespołu w Hardsuit Labs. To była wspólna decyzja kierownictwa Hardsuit Labs oraz Paradox Interactive. Doceniamy wkład Briana i Ka’ai, którzy odegrali kluczową rolę w ustanowieniu fabuły i mrocznego tonu gry. Pomógł nam upewnić się, że tworzymy prawdziwego następcę kultowego Bloodlines. Życzymy im obojgu wszystkiego najlepszego w ich przyszłych przedsięwzięciach. 
Tak deweloperzy gry żegnają pracowników.


W tym samym ogłoszeniu, ekipa pracująca nad nową częścią tytułu, ogłosiła, że zatrudnili nową osobę, która ma pomóc w dokończeniu Bloodlines 2. Nowy pracownik to Alexandre Mandryka, znany z pracy nad takimi produkcjami jak seria Assasin’s Creed oraz Far Cry. Będzie on pełnił rolę kreatywnego konsultanta.źródło: rockpapershotgun.com, bloodlines.com