Za Gods Will Fall odpowiedzialne jest niezależne studio Clever Beans z Manchesteru. Podczas rozgrywki pokierujemy jednym z ośmiu unikalnych celtyckich wojowników, z których każdy włada inną bronią, a naszym celem będzie odkrycie tajemnic starożytnych bogów. Produkcja chwali się przede wszystkim swoją unikalną mechaniką walki, która jest łatwa do opanowania, ale bardzo trudna do stania się w niej mistrzem.

W świecie Gods Will Fall od tysiącleci panują okrutni bogowie, którzy domagają się przysięgi cierpienia i ślepego uwielbienia składanej przez każdego człowieka. Ci, którzy sprzeciwiają się woli bóstw, czeka straszna i bolesna śmierć.

Naprzeciw temu stanie gotowa na wszystko grupa celtyckich wojowników, których jedynym celem jest zerwać brutalne jarzmo nałożone przez starożytne istoty. 
Na rynku dostępne jest wydanie standardowe oraz Valiant Edition, które zawiera Nakrycie Głowy Hunter’s Head Gear, wcześniej dostępny jedynie w przedsprzedaży i dodatek Valley of the Dormant Gods.

Hunter’s Head Gear w każdej rozgrywce zostaje przydzielane losowe. Każdy wojownik może nosić skórę wilka, niedźwiedzia, dzika, lisa i borsuka, aby podkreślić swoje zaangażowanie i sprzeciw bogom.

Jeśli chodzi o dodatek Valley of the Dormant Gods, dodaje on trzech nowych bogów, czyli łącznie w grze będzie ich aż 13. Ponadto w produkcji znajdą się również nowe klasy broni, nowe przedmioty, umiejętności, dodatki do świata na powierzchni i stroje dla wojownika. Nowa zawartość będzie pojawiać się sukcesywnie po premierze w postaci nowego poziomu. Najważniejsze elementy tego rozszerzenia to trzej nowi bogowie, nowe klasy broni, nowe przedmioty, sekrety, nowe stroje i nakrycia głowy dla klanu.