Gotham Knights to kolejna gra traktująca o przygodach Batmana. Jednak, zamiast wcielić się Mrocznego Rycerza twórcy z WarnerBros. Games Montreal zaoferowali nam coś zupełnie innego. Będziemy mieli okazje pokierować pomocnikami nietoperza. Od samej zapowiedzi fani obawiali się, że produkcja będzie grą usługą nastawioną na wspólną kooperację. 
W pierwszym zwiastunie produkcji obserwujemy Batmana, który przez nagranie oznajmia swoim kompanom, że nie żyje i to do nich zależy bezpieczeństwo mieszkańców Gotham City. Gracz będzie miał wybór pomiędzy czterema postaciami o odmiennych zdolnościach: Nightwing, Batgirl, Robin oraz Red Hood, głównym przeciwnikiem w tej odsłonie ma być Trybunał Sów, organizacja, która potajemnie kontroluje wszystko, co dzieje się w mieście Gotham.

Fleur Marty pełniący rolę starszego producenta potwierdził w wywiadzie, że kampanię fabularną będzie można ukończyć całkowicie ukończyć w trybie offline i nie przegapimy przy tym żadnej zawartości. Co tylko potwierdza wcześniejsze słowa studia z Montrealu, że wspólną rozgrywką będzie tylko opcją, a nie główną formą zabawy. Dodano również, że twórcy chcą aby rozgrywka przypominała tą znaną z serii Batman Arkham, odcinając się od formuły zabawy, którą zaprezentowało Marvel's Avengers.