Firma THQ Nordic ogłosiła, że od dzisiaj swoją działalność oficjalnie rozpoczyna nowo utworzone studio deweloperskie, Alkimia Interactive z siedzibą w Barcelonie. Co to oznacza? Gothic Remake dostał zielone światło i w najbliższych latach będzie można się spodziewać debiutu pełnoprawnego remake kultowej pierwszej odsłony Gothic.

Projektem zajmie się wspomniany zespół, który już od lata 2020 roku gromadzi pełnych pasji twórców gier RPG. Od tego momentu Alkimia Interactive zdążyło już otworzyć biuro w samym sercu Barcelony i kontynuować rekrutację na kolejne stanowiska.
Priorytetem zespołu jest tworzenie wysokiej jakości gier RPG, a pierwszym, debiutanckim projektem studia będzie właśnie wspomniany Gothic Remake. Jak zapewniają deweloperzy, gra ma zadebiutować w przyszłości na komputerach i konsolach nowej generacji. Produkcja już trwa, a jak twierdzą twórcy, pierwsze owoce ich pracy zobaczymy już na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy.

Reinhard Pollice, Studio Head w Alkimia Interactive w taki sposób komentuje dzisiejsze ogłoszenie:

„W Alkimia Interactive staramy się zbudować najwyższej klasy studio tworzące gry RPG. Mamy ambicję stać się jednym z najlepszych developerów gier na PC i konsole na południu Europy.”