Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się gry niezależne, ostatnim Hitem okazał się Among Us, o którym więcej przeczytacie tutaj.
Tym razem ogromną popularność zyskała debiutancka gra niezależnego studia Kinetic Games o tytule Phasmophobia. Ten rok jest pełen niespodzianek, jeśli chodzi o gry niezależne.

Phasmophobia jest to survival horror, który opiera się o rozgrywkę w trybie kooperacji oraz wirtualnej rzeczywistości (choć sam headset nie jest wymagany do rozgrywki).

Średnia graczy w Phasmophobia od dnia premiery wynosi 36 tysięcy graczy, a w najlepszym momencie wyniosła 86 tysięcy. Jest to nie mały sukces jak na grę niezależną. Gra osiągnęła status bestsellera na platformie Steam, zajmując drugie miejsce wśród bestsellerów za wcześniej wspomnianym Among Us.

Tytuł studia Kinetic Games osiągną również niemały sukces na platformie streamingowej Twitch.tv, gdzie zajmuje 11 miejsce, jeśli chodzi o popularność oglądalności według Twitchtracker.com.

Zaskakujący jest fakt, że gra jest jeszcze w fazie produkcji i dostępna jest w usłudze wczesnego dostępu. A już cieszy się popularnością porównywalna z tytułami, które swój proces produkcyjny mają za sobą. Planowano gra w pełnej wersji, ma pojawić się w przyszłym roku.