Ritual League to liga wyzwań w Path of Exile, została uruchomiona w piątek 15 stycznia 2021 roku, wraz z debiutem rozszerzenia Echoes of the Atlas. W tej lidze w każdej strefie można znaleźć Rytualny Ołtarz. Interakcja z ołtarzem zamyka gracza w okręgu, w którym musi walczyć z falą wrogów.

Rytuały przyznają Tribute, który można następnie wymienić na przedmioty oraz ekskluzywne przedmioty bazowe. Pojawiła się bezpośrednio po lidze Heist.

Jak się okazało, w zaledwie 2 i pół dnia jeden z popularnych i bardzo uznanych graczy dał radę stworzyć i rozwinąć postać, zdobyć wymagany ekwipunek oraz pokonać finałowego bossa ligi, który według zapewnień miał być najtrudniejszym przeciwnikiem w historii całej gry.
Takie wyzwanie nie zrobiło wrażenia na graczu Darkee, który o 6 rano polskiego czasu wyruszył na starcie z The Maven. Jak się później okazało, gracz pokonał bossa i w rezultacie na jego konto wpłynęło 12 tys. dolarów (około 44 tysiące złotych) za ogólne osiągnięcia w wyścigu.

Co jest interesujące, dokładnie ten sam użytkownik wygrał poprzedni wyścig podczas wydarzenia związanego z pokonaniem bossa.
Co oprócz umiejętności i doświadczenia pomogło Darkee'mu w osiągnięciu celu? Gracz używał postaci Duelista o specjalizacji Champion na poziomie 97. Jako swoją główną umiejętność wybrał Earthquake.

Darkee nie bez powodu wybrał taką postać, gdyż jest ona w stanie wytrzymać wiele fal przeciwników i obrażeń, zadając ciosy w tym samym momencie. Poniżej prezentujemy ekwipunek, jakim posługiwał się zwycięzca.

Jeżeli chcecie zobaczyć drzewko umiejętności postaci Darkee'go, zapraszamy do wejścia na oficjalną stronę Path of Exile.
Finałowy i kulminacyjny moment ze streama można obejrzeć tutaj. Jeżeli jesteście ciekawi jak Darkee osiągnął swój cel to zapraszamy do całego, 17-godzinnego zapisu transmisji znajdującego się tutaj.