Omawiany krajobraz pierwszy raz twórcy pokazali w roku 2011. Stanowił on wtedy tło dla ekranu startowego gry. Było ono rozmazane i lekko przesuwało się. To jednak wystarczyło, żeby grupa graczy zmotywowała się do odszukania tego terytorium w grze. Do tej pory nie było nawet wiadomo czy takowa mapa istnieje naprawdę. Okazuje się, że tak, a grupa znalazła ją już po 4 dniach poszukiwań.
Gracze do poszukiwań podeszli bardzo kreatywnie. Do akcji zaprosili innych chętnych do pomocy i wspólnie, dzięki pomysłowości udało im się 93 dni przetwarzania danych zmieścić w zaledwie 24 godzinach (bo po tylu ogłosili sukces). Akcję rozpoczęto 14 lipca, a 4 dni później – 18 lipca dotarli do miejsca docelowego.

Jak udało im się to osiągnąć? Na początku na podstawie ekranu startowego, gracze ustalili oś świata oraz określili współrzędną Z na podstawie chmur. Potem złączyli to z projektem, który miał za zadanie wyszukanie konkretnego obrazu. Następnie do akcji weszło kolejnych, ponad 100 użytkowników. Za pomocą projektu Minecraft @ Home mogli przeszukać każdy świat z komputerów ochotników i dopasować do tego co jest widoczne na startowym ekranie.


Po udanej akcji, gracze podziękowali innym za pomoc i udostępnili dla każdego współrzędne, dzięki którym każdy może teraz znaleźć ikoniczne miejsce. Oto one:

  • Minecraft version: Beta 1.7
  • Either of these two valid world seeds: 2151901553968352745 or 8091867987493326313
  • Co-ordinates: x60, y76, z-67

Gracze za pomocą wspomnianego już Minecraft @ Home szukają teraz najwyższego kaktusa w grze – najwyższy znaleziony do tej pory mierzy aż 22 bloki.

źródło: gamingsociety.pl